Často kladené otázky


Co naše strava obsahuje?

BR_STILL_4

  • podíl masa (kuře, hovězí, zvěřina, losos nebo krůta)
  • podíl zeleniny (mrkev, řepa, cuketa, brokolice)
  • příloha (rýže nebo pohanka)
  • olivový nebo lososový olej
  • doplněk vitamínů a minerálů

Jak naše jídlo vypadá?

1516725f22e08d48e361f63ac73a23aa.tif

Dostanete od nás 1 nebo 2 misky na den, podle velikosti vašeho pejska. Ty pak stačí jen lehce ohřát a můžete podávat.

Z jakých surovin stravu vaříme?

Stravu připravujeme ze surovin od lokálních dodavatelů, vždy v potravinářské kvalitě. Obvykle vaříme z kuřecího, hovězího, zvěřiny, ryb a krůtího masa. Vyvážená porce se skládá z podílu masa, sezónní zeleniny, ovoce, bezlepkové přílohy (rýže nebo pohanka), olivového nebo lososového oleje a doplňku vitamínů a minerálů.

Co je potravinářská kvalita?

Potravinářská kvalita znamená méně zpracování a více přírodních živin. Zároveň podléhá přísnějším hygienickým standardům, je bezpečnější než krmná kvalita a my věříme, že to si psi zaslouží.

Jak se strava podává?

Ideálně při pokojové teplotě nebo lehce ohřátá. Před podáváním je potřeba misky uchovávat v lednici při teplotě do 7 °C.

Jak mám přejít na vařenou stravu?

V první objednávce od nás dostanete podrobný návod, jak pejska krmit a co obsahuje jeho menu. Většina psů snáší přechod na vařenou stravu bez obtíží, ti s citlivějším zažíváním mohou mít mírné změny v zažívání, které obvykle vymizí do 3-7 dní. Aby byl přechod na novou stravu bezproblémový, doporučujeme ji přimíchávat po částech do běžné stravy. První 2 dny 1/4 denní dávky vařené stravy přimíchat do běžné stravy, 3. a 4. den 1/3 denní dávky, 5. a 6. den 1/2 denní dávky, v následujících dnech postupně navyšovat.

Můj pes jí léta granule, proč by měl přejít na vařenou stravu?

Je velký rozdíl v tom, zda Váš pes přežívá nebo si život užívá. Granule jsou jistě pro mnoho majitelů psů vhodnou a ekonomickou volbou, ale abychom Vám co nejlépe přiblížili rozdíl, představte si instantní polévku versus voňavý vývar uvařený z poctivého kousku hovězího a čerstvé zeleniny. Stejný rozdíl pozná i Váš pes, když mu dopřejete čerstvě uvařenou stravu. Na výsledky nebudete muset čekat dlouho. Naši klienti poznali rozdíl ve vitalitě psa, v kvalitě jeho kožíšku a celkové spokojenosti už za pár týdnů.

Obsahuje strava všechny potřebné živiny? Jaké suroviny?

Naši stravu vytvořil odborník na výživu psů, paní MVDr. Eva Štercová, Ph.D., z Ústavu výživy zvířat, Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, která se léta věnuje právě výživě psů. O této oblasti přednáší budoucím veterinárním lékařům, ale je i jejím velkým koníčkem. S paní doktorkou úzce spolupracujeme, podílí se na vývoji všech receptur, případně konzultuje individuální požadavky klientů.

Jak funguje objednání a doručení?

Jednoduše se Vás zeptáme na pár otázek – kolik Váš pes váží, zda má nějakou potravní intoleranci nebo speciální dietu, stravu připravíme a zabalíme na míru přesně pro něj. Zvolíte si délku období, během kterého chcete mít dohled nad zdravým jídelníčkem Vašeho psa a my Vám stravu ZDARMA doručíme až domů. Po týdnu se s Vámi spojíme a podle potřeb upravíme velikost porcí, případně jejich obsah tak, aby Váš pes byl spokojený.

Jak funguje doručení?

Doprava je ZDARMA a doručujeme vždy v ÚTERÝ a ČTVRTEK ve vámi zvolený čas. Vše si ještě před doručením telefonicky potvrdíme. Pokud jste zvolili plán delší než je 1 týden, budeme Vám stravu vozit každých 14 dní, aby ji Váš pes měl vždy čerstvou a nikdy nechyběla v lednici.

Jaká je trvanlivost?

Stravu připravujeme vždy čerstvou, speciálně pro Vašeho psa. Po uvaření ji šokově zchladíme a zabalíme do ochranné atmosféry. Tento způsob úpravy zajistí čerstvost po dobu 3 týdnů ve Vaší lednici. Pokud byste potřebovali stravu uchovávat déle, je možné ji zamrazit. My ale víme, že se po ní zapráší! :)

Zrušení a vrácení peněz?

Pokud by vařená strava Vašemu psovi nevyhovovala, můžete zažádat o vrácení peněz. Nebo můžete udělat dobrý skutek a věnovat je nějakému z útulků, tam budou pejsci vždy rádi!

Co když mi veterinář doporučí jinou stravu?

Mnoho veterinářů o nás dnes již ví a doporučují nás jako alternativu pro ty psy, kteří mají zažívací obtíže nebo vyžadují speciální dietu. Může se stát, že o nás Váš veterinář ještě neví a proto se s ním rádi spojíme a vysvětlíme, jak náš program funguje. Společně s Vaším veterinářem pak můžete mít jistotu, že Váš pes dostává vše, co potřebuje.

Chci pro svého psa jídelníček na míru

Zjistěte o čerstvém jídle více a poraďte se, co je pro vašeho psa nejvhodnější. Ozveme se Vám.